Share

Genç Parti Reklamı Cem Uzan

Bilgi:Genç Parti, 10 Temmuz 2002’de Cem Uzan ve arkadaşları tarafından kurulan siyasi parti. Daha sonra kendini feshederek Yeniden Doğuş Partisi’ne (YDP) katıldı. YDP, 23 Ağustos 2002’de 3. Olağanüstü Kurultayı’nda “Genç Parti” adını aldı ve parti başkanlığına Cem Uzan seçildi.

Genç Parti, beklenmedik bir şekilde 3 Kasım 2002 seçimlerinde %7.25 oy aldı. Parti lideri Cem Uzan’a, bir konuşmasında başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği için dava açıldı. Ancak dava Cem Uzan’ın beraatiyle sonuçlandı. Bunun yanında Cem Uzan’a öfke kontrolü için kitap okuma cezası verildi.

22 Temmuz 2007 seçimlerinde, seçim öncesi yapılan anketlerin hiçbirinde tahmin edilmediği kadar düşük bir oran alarak (%3.03) girdiği ikinci seçimde de meclise girmeyi başaramadı. Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan Fransa’dan “siyasi sığınma hakkı” almıştır. Genç Parti 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’ne ve 2011 Genel Seçimlerine katılmama kararı almıştır.

 

Geçelim Kendi Yorumumuza genç partinin televizyon reklamı vardı belki hatırlamayabilirsiniz.İşte bu reklamda çiftçilere tohumu bedava vereceğini vergileri düşüreceğini benzini bir liraya satacağını söylüyordu sayın cem uzan.Yorumsuz olarak izliyoruz..

[youtube id=”9nPOwwWAylI” width=”633″ height=”356″]

Bir önceki yazımız olan Billur Tuz Eski Reklamı başlıklı makalemizde billur tuz ve billur tuz reklamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Bırak